"Ať věříš, že můžeš nebo věříš, že nemůžeš, máš absolutní pravdu." - Henry Ford

Taška hadrů za kilo

8. července 2010 v 19:46 | Lucka
"Jé, Lucko, ty máš ale hezkou sukni, kdes ji sebrala!" pochvalovaly mi spolužačky přírůstek do šatníku, když jsem čas od času přišla do školy s něčím novým. Já se jen potutelně usmála, poděkovala a pomyslela si své. Kdybyste věděly...


Second - hand je jako koprová omáčka. Dělí společnost na tři části. Ta první nesnese ani pomyšlení na to, že by na sobě měla míti něco, co před nimi nosil někdo jiný. Ta druhá je zase neutrální: v hrabárnách tak říkajíc neumí chodit a ani tím nijak netrpí. Naprostým protipólem je však třetí, poslední grupa, ke které se směle a se vztyčenou hlavou hlásím i já - v lovu oblečení si dokážu tuze lebedit:))
Mám velice ráda například oblečení značky Marks a Spencer. Jenže nač utrácet za předražené kalhoty v autorském obchodě, když je mohu mít několikanásobně levněji a vypadají jako nové? Jen vědět kde hledat a mít trpělivost. 
Občas mám pocit, že "hrabání" je pro ženy jakýmsi druhem sportu. Navzájem se předhánějí, která sežene hezčí kus za co nejmenší peníz. Tuhle jsem seděla v jednom z pražských parků, když v tom si na vedlejší lavičku sedly dvě mladě vypadající důchodkyně. Jejich řeč plynula, až se najednou dostaly na mnou propírané téma. Snažily se totiž trumfnout jedna druhou svými nově pořízenými kalhotami. Najednou jedna z nich vítězoslavně zvolala. "A já je sehnala za pět korun!" Měla jsme co dělat, abych se nerozesmála, a koutky mi cukaly dost silně. Tento fenomén se tedy přenáší i přes generace. Pozoruhodné zjištění :))
Dále konstatujji, že druhem v "sekáči" naprosto ojedinělým a vzácným je Muž. Nejsou zde pro něj totiž dostatečné životní podmínky. Sortiment dámský dosahuje totiž dalekosáhlejších rozměrů než pánský. A proto: DEMONSTRUJTE ZA VÍCE OBLEČENÍ PRO MUŽE V SECOND-HANDECH!

Přátelé, nemějte mne za sociální případ, který nemá peníze nazbyt. Jako každá holka si čas odčasu koupím něco pěkného a dražšího. Ale na druhou stranu se také snažím hledat k věcem jinou cestu. Tak proč si nehrát? 

:))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PlinQa PlinQa | Web | 9. července 2010 v 18:56 | Reagovat

Nevidím na tom nic špatného kupovat si věci v secondhendech... Některé jsou tak zachovalé, že si troufám říct, že je ten dotyčný co je tam dal možná ani nenosil.

2 Mell Mell | Web | 13. července 2010 v 12:15 | Reagovat

nakupovat v sekáči je zábava ;)

3 Lucka Lucka | Web | 2. srpna 2010 v 12:34 | Reagovat

Jsi můj člověk! Já bych mohla být profesionální hrabka! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama