"Ať věříš, že můžeš nebo věříš, že nemůžeš, máš absolutní pravdu." - Henry Ford

"...vláda jedná o strategii boje proti terorismu..."

18. dubna 2010 v 10:54 | Lucka |  Téma týdne
Jedna z nejdiskutovanějších věcí dnešního světa. Zahrnujeme ho do globálních problémů. Terorismus. Jaký je váš názor?
Můj článek nebude dlouhý, jen se k danému tématu krátce vyjádřím. Chci nabídnout trošičku jinačí pohled, než jen naprosté a bleskové odsouzení bez rozmyslu.


Ještě do konce druhé světové války existoval systém, kterému dnes říkáme koloniální panství. Jednou z největších mocností, které oplívaly bohatstvím z méně rozvinutých míst světa, byla například Anglie. Na konci války se však toto uspořádání rozpadlo, i když netvrdím, že bývalé kolonie nezůstaly i nadále pod vlivem mocností. Oficiálně se však většina území osamostatnila.
Vemte su tu skutečnost: tyto nově zkonformované státy nebyly suverénní, svobodné. Ať jim vládnoucí stát vadil či nevadil, pořád byli zvyklí, že jim funguje určitá infrastruktura, že jim někdo určuje řád. Najednou však tento symstém odejde a domorodci neumí dposavadní způsob vlády používat, není jim přirozený a vrozený.
Možná se ptáte, kam směřuji. K chudobě. V bývalých koloniích dochází k mocenským bojům a občanským válkám, na čemž je nejvíce bito civilní obyvatelstvo, hlavně to nejnuznější. Domorodci začínají vidět bohatství západního světa a porovnávají ho s vlastní bídou.
Nesouhlasím s teroristickými útoky. Přijde mi naprosto otřesné, když někdo obětuje vlastní život proto, aby zlikvidoval stovky dalších, nevinných lidí. To asi těžko pochopím, v daných oblastech je jiná mentalita a kultura, naprosto odlišná od té naší. Ale myslím si, že toto včechno je reakce na jejich stav. Chtějí na sebe západní svět upozornit. Jakým způsobem je však už věc druhá.

terorismus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristyyyna ♥♥ Kristyyyna ♥♥ | Web | 18. dubna 2010 v 12:57 | Reagovat

V něčem s tebou souhlasím,ale nepříjde mi,že by na sebe chtěli upozornit, na svou bídu. Většinou, když jsou teroristé, tak to jsou muslimové, zabíjejí oyčejné lidi jenom proto, ženeuznávají jejich víru. Určitě mají jiné přemýšlení, oni si myslí, že můžou zabíjet pro svoji víru. Nedokážu jejich mentalitu pochopit,na to tady sjou asi jiní. My obyčejní lidé, s tím lae nic neuděléme...

2 pavel pavel | Web | 23. dubna 2010 v 9:38 | Reagovat

taky je na vině nedostatečné vzdělání... ti lidé pak snadněji podlehnou fanatismu... i když jejich vůdci nejsou rozhodně hloupí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama