"Ať věříš, že můžeš nebo věříš, že nemůžeš, máš absolutní pravdu." - Henry Ford

Břehy doverské, města anglického

28. dubna 2010 v 16:34 | Lucka |  Téma týdne
Do mých patnácti jsem znala moře jen z vyprávění a obrázků knižních a televizních. Všichni moji spolužáci a ostatní kamarádi se tomu velice divili: jak je to možné? Byli zvyklí na peněženku svých rodičů a dovolená na pláži pro ně byla pravidlem. Naše finanční stránka na tom však tenkrát nebyla dobře, školní zájezd do Anglie však rodina brala jako nutnou povinnost a novou zkušenosti do života.A tak jsem jela.

Už cestou v autobuse jsem přemýšlela, na co se těším více, jestli na architektonicky a historicky bohatý Londýn či na houpající se vlnky slané vody. Také mne přepadal strach z anglicky hovořící rodiny, u které jsem se svoji kamarádkou měla přespávat a kterou jsem dokonale neznala.
Francouzský přístav Calais mi však dal odpověď. Sametová tma sice zastírala svou rouškou nedohlednou dálku, vlký vzduch však přítomnost moře prozradil. Vše pro mne bylo v oné půlnoci velké a naprosto cizí, cítila jsme se nesvá, to si pamatuji dodnes. Nastoupili jsme však do trajektu a vydali se na cestu do Artušovy Anglie.
Když jsme připlouvali k britským břehům, právě svítalo. Vyšla jsem na palubu. Vál silný vítr a nade mnou se smáli racci. Podívala jsem se k pevnině, načež se mi otevřel pohled jako na natažené dlani - město Dover, starodávný hrad a slavné bílé skály. Od toho všeho mne oddělovala ta vodní masa, to moře, na které jsem tak dlouho čekala.

Možná má zpětná reflexe zní naivně, myslete si však co chcete. Mé setkání je 4 roky pryč, stalo se však jedním z nejsilnějších zážitků, které člověka neopouštějí jen tak, ba naopak, s lehkou grácií se zabydlují v paměti.


Dover

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žirafka Žirafka | Web | 28. dubna 2010 v 17:06 | Reagovat

Já nebyla u moře do 11. A taky se tomu všichni divili. Taky na to nebylo a hlavně...táta tvrdil, že jsem malá a stejně bych si nic nepamatovala. Ale štvalo mě to. Ve škole se po prázdninách povídalo o moři a já pořád né a né ho zažít.

Jinak si dávej pozor, píšeš pořád byla jsme. Přehazuješ "e" s "m", taky se mi to občas stane, ale ty to máš snad všude špatně ;-)

Jo a Anglie je krásná. Nikdy jsem v ní nebyla, ani v USA, ale moc bych tam chtěla. Londýn je... už je z fotek krásný.

Fotka je krásná. Je plná emocí a zážitků. Uplně z ní (doopravdy) cítím ten okamžit, vánek, racky a teplo. Nemáš vůbec najivní pocit, spíš jsem ráda, že ještě existují lidé, kteří mají radost i z takovýchto věcí, které mnozí považují za samozřejmé.

A vy jste spali u známých nebo?? Na lodi...? To trošku nechápu, že jsi ty lidi neznala.

2 Žirafka Žirafka | Web | 28. dubna 2010 v 17:14 | Reagovat

Aha, tak proto jsem to nechápala :D.

3 Ideantka Ideantka | Web | 2. května 2010 v 17:42 | Reagovat

Já nikdy u moře nebyla. Ale do Anglie jedu  za měsíc a půl... Už se strašně těším :)
PS: Jsem teprve ve druháku, ale maturitu hrotím už teď :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama