"Ať věříš, že můžeš nebo věříš, že nemůžeš, máš absolutní pravdu." - Henry Ford

Jak jsem k Facebooku přišla....a také opět odešla

18. února 2010 v 19:51 | Lucka |  Co mne cvrnklo do nosu jako Popelčiny oříšky

Řekni, můj drahý příteli, kdo dnes ještě nemá profil na známé sociální síti Facebook? Co já vím, je těchto lidí jako šafránu.Moje maličkost vyjímkou nebyla. Vesele jsme "facebookovala", byla jsem "v kontaktu" s lidmi, které nevidím dlouhou dobu, poněvadž bydlí na druhém konci republiky, prohlížela jsem fotografie ze společných akcí, komentovala jsem stavy...a tak dále a tak dále - však to jistě, milý uživateli Knihy tváří, znáš.
JENŽE...kolik času jsem u programu strávila úplně zbytečně, jsem si kolikrát ani neuvědomovala, a proto jsem také naprosto chápala skupinu: "ZÁVIDÍM TĚM, KTEŘÍ PŘED SPUŠTĚNÍM FACEBOOKU ODMATUROVALI". Co víc vysvětlovat?
Dalším paradoxem pro mne byly každohodinové statusy lidí, kteří potřebovali, aby o nich věděl celý svět i to, že si zrovna v tuto chvíli kompletují sešit z dějepisu, při čemž před chvílí se vrátili ze školy, kde to byl "fakt vodvar"...koho to zajímá?
Třetí věc, kterou DOOPRAVDY NEMŮŽU ROZCHODIT, je čím dál tím větší vliv rasismu na Facebooku. Skupiny tipu "ZA ČISTOU VLAT PROTI CIKÁNŮM, CIGÁNI DO PLYNU" apod. bych mazala hlava - nehlava, to je doopravdy hnus! A ten počet lidí, kteří se k tomuto přidávají?? Aktivní rasismus se trestá,ale ten PASIVNÍ? Vždyť je to sakra okolnost, která dělá tiché pozadí pro všechna ta zvěrstva, co se dějí (nejznámnější je snad případ ve Vítkovicích - bohužel ne jediný)! Když jsme viděla oznámení, že i někteří lidé, kteří žijí okolo mne a vídám je každodenně, se stávali členy těchto skupin...škoda mluvit, nevěřila jsme vlastním očím.

Facebook již nemám. Nejsem spojená se světem. No a?Možná Ti toto, vážený čtenáři, přijde jako napadení všech uživatelů Knihy tváří - ale není tomu tak. Spíš mé zamyšlení mířilo k odpovědi na otázku mých známých: A proč jsi to udělala? jako by to byl snad nějaký prohřešek. Ať se mnou souhlasíš či ne, jedno je však jisté - pokud se "fejzbuk" užívá rozumně, není na něm nic špatného. Kéž by však měli v hlavě mozek všichni....

Tak se směj:))

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 doktor doktor | E-mail | Web | 1. března 2010 v 19:21 | Reagovat

zcela souhlasím, a to nepoužívám ani skype ani n ic dalšího, jen seznam.
Děkuju za komentář k hospodě
Ivan

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama