"Ať věříš, že můžeš nebo věříš, že nemůžeš, máš absolutní pravdu." - Henry Ford

Pséku!!!

10. ledna 2010 v 21:36 | Lucka |  Co ráda mám
Pes je nejvěrnější přítel člověka - to jsem slyšela už asi milionkrát. Věru, je tomu tak. Váš pes vás miluje, i když se k němu nechováte zrovna dvakrát nejlépe.
A bez mého psa by byl život sakra chudý....

Asi před dvanácti lety jsme si ho vydupala. Psa. Rodiče jsme otravovala tak dlouho, že povolila i zatvrzelá mamka, a já tak dosáhla svého. Milovník zvířat táta řekl, že žádné kupování, uděláme dobrý skutek: vydáme se do psího útulku.
Pražská Trója u nás nesklidila úspěch - na zvířata nás ani nepustili se podívat. A tak jsme se vydali na Buštěhrad. Paní byla velice příjemná, svému hobby naprosto podlehla, i když její prostory byly malé. Psi se však v rámci možností měli dobře. A mezi těmi voříšky i čistokrevnými fešáky byl ten náš...
Přibližně dvouletý, dokonale zarostlý a těžko poznatelný pudl padl do oka tátovi. Byl prostě jeho. Rony. Druhý den jsme se po něm po dlouhé večerní debatě vrátili. Strachy se nám v kufru počůral. A však doma jsme ho dali do pucu. Teprve po tomto bylo jakž takž vodno psa francouzského plemene.
Nyní je našemu nalezenci pravděpodobně 14 let, ale má se stále k světu. Na svůj věk je vitální a má radost ze života. Nikdy neublížil. Když jsme ho se ségrou jako prťata otravovaly, zavrčel, pak se však nakonec sebral a odešel.
Moc mi do života dal. Díky němu jsme se naučila chovat k živému tvoru. Myslím si, že každé dítě by mělo trávit alespoň část svého dětství s nějakým zvířecím kamarádem, pokud tomu nezabraňují zdravotní či jiné aspekty. Třeba právě pes poskytuje člověku lásku sice jednodušší, než je lidská, avšak naprosto čistou a čitelnou....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Reltsek Reltsek | Web | 13. ledna 2010 v 18:34 | Reagovat

Taky mi je dáno vyrůstat s chlupama všude. Sice okamžik, kdy zvířátko zmizí je děsný, ale naštěstí už je to pryč a já občas sleduji nohy Changové, jak mizí v houští za srnou a v té chvíli by se ve mně krve nedořezal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama