"Ať věříš, že můžeš nebo věříš, že nemůžeš, máš absolutní pravdu." - Henry Ford

Dejte si pozor....

25. listopadu 2009 v 18:37 | Lucka |  Co mne cvrnklo do nosu jako Popelčiny oříšky
Včera se maminka vydala do Prahy. V autobuse zjistila, že volání přírody prostě neukočíruje, a tak se na Zličíně ihned vydala do Metropole (ve výsledku mi přijde, že je to ten nejlepší důvod, proč budovu postavili - nesmím opomenout, že je to taktéž výborné místo pro čekání na autobus v zimním období).
Ovšem tam došlo ke karambólu. Když si myla ruce, nechala kousek od sebe položenou kabelku. Přistoupila k sušičce rukou, když v tom se otočila a - ! Lidská ruka šahající po uchu tašky, něčí záda a šup! maminka je bez peněz a dokladů. Mobilní telefon měla naštěstí u sebe....
Jak je asi nasnadě, začala panikařit, a to doslova. Najednou kolem ní byla spousta lidí, všichni zvědaví. Ironií osudu však je, že NIKDO neudělal nic pro to, aby jí alespoň trochu pomohl. Ochranná služba jí řekla, ať si sežene policii, po zlodějíčcích na toaletách ani nekoukli. Paní na informacích matce vyčetla, že je to její věc. Všichni: "Musíte si zavolat tam a tam!" A nikdo se ani nezeptá, zda-li má telefon či drobné na automat. Tak mi tak napadá, kde je lidská solidarita? A proč lidé ve svých funkcích neplní povinnosti jim určené?
A přátelé, ještě jednu věc bych ráda alarmovala: je před Vánoci. Dejte si proto pozor :) Ještě pořád jsou mezi námi lidé, které těší a hřeje hodnota cizích peněz, a při tom nejsou napokraji sociálního krachu. Pokud nemá vyloženě neřešitelnou situaci, kde se u něj bere ta drzost sahnout pocizí věci?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reltsek reltsek | Web | 4. ledna 2010 v 21:08 | Reagovat

Konec tvého článku zavání nezvyklou myšlenkou. Proč vlastně lidi kradou?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama